התשוקה לתכנון ועיצוב בערה בו עוד כשהיה ילד ומאז הוא נושם וחי אדריכלות בכל נימי נפשו.

הוא מומחה בתכנון ועיצוב בתים פרטיים במגוון סגנונות ומאמין שתכנון חלל בצורה נכונה יכול לחולל פלאות בחייו של האדם. פרפקציוניסט חסר תקנה ושואף לשלמות ודייקנות בכל מה שעושה (כולל בארוחות גורמה שמבשל).

הכירו את אדריכל תמיר טל.

השקפת עולם מקצועית-

כאדריכל המכבד ואוהב את המקצוע אני מודע לאחריות הכבדה המוטלת על כתפיי בכל פעם שאני מתכנן בית ללקוחותיי. אני מאמין שהחלל שאצור, יש בכוחו לחולל שינוי בחייהם של לקוחותיי. חלל שמתוכנן היטב ומותאם לצרכי הלקוח יהיה נעים ונוח עבורו ממש כמו חליפה שנתפרה על פי מידותיו..

אני מאמין שהתכנון מחייב ראיה כוללת, מקיפה ומעמיקה. אי אפשר להצטמצם לכדי זווית צרה מנקודת מבט אחת ולהצליח להביא את הפרויקט לרמת מקצועיות ראויה. זו הסיבה שאני שואף בכל עת ללמוד, להשתכלל ולהתקדם. אף פעם לא לעצור במקום.

אני אוהב את המקצוע הזה שנחשב "אם כל האומנויות" ומאמין שהוא עולם מלא בסודות שטרם פוענחו. זה מקצוע שלא מפסיק להתחדש, לרגש ולהפתיע.

מבחינתי, תוכנית טובה לבית היא תוכנית שהרעיון שלה נובע מתוך הדיירים אך גם מהשטח עליו הוא בנוי ומהסביבה הקרובה לו. הרעיון (הקונספט) צריך לעמוד בבסיסו של הבית ולהכתיב את הכיוון העיצובי. אדריכלות טובה לא מכירה בהבדל שבין "אדריכלות חוץ" ו"אדריכלות פנים". בית צריך להיות יצירה שלמה ועל כן לא ניתן לעצב את הבית מבפנים מבלי לעצבו מבחוץ ולהיפך.

השכלה אקדמאית-

בשנת 2007, אחרי 6 שנות לימוד אינטנסיביים, סיימתי את לימודי הארכיטקטורה באקדמיה לאמנות ועיצוב "בצלאל" בירושלים, וקיבלתי תואר ראשון באדריכלות (B.Arch) במהלך הלימודים ב"בצלאל" למדתי בין היתר גם במחלקה לעיצוב תעשייתי ובמחלקה לצילום.

בשנת 2011 הוסמכתי למעצב פנים הוליסטי ויועץ פנג שואי בכיר, ע"י ד"ר ירון זפרן הנחשב למאסטר בכיר לתורת הפנג שואי.

בשנת 2014 סיימתי בהצטיינות את לימודי ב"טכניון", המכון הטכנולוגי לישראל, והוכשרתי כמנהל פרויקטים בבניה.

עם סיום הלימודים התמחתי במשרדי אדריכלים מהגדולים בארץ בינהם "מרש אדריכלים" ו"ארמון אדריכלים" ובשנת 2010 הקמתי משרד עצמאי "תמיר טל אדריכלים" ומאז תכננתי ועיצבתי מאות בתים פרטיים, דירות ותוספות בנייה.

רקע אישי- 

נשוי לאישה המדהימה בעולם- אביטל, ואב גאה לשלושה בנים -שחר, אורי ויאיר.

נולדתי בעיירה אופקים שבנגב המערבי, אבל את רוב שנות ילדותי ביליתי בין חולות הדיונות הזהובים והים הכחול בישוב נווה דקלים שהיה אז במרכז גוש קטיף עד להתנתקות ב 2005 .

אני מצייר מגיל קטן, כותב שירים למגרה, ומבשל ארוחות גורמה.

מוטו לחיים-

מחשבה יוצרת מציאות. תחשבו טוב- יהיה טוב!