כתובת: ניצן

גודל מגרש: 300 מ"ר

שטח בית: 260 מ"ר

סטטוס: מאוכלס

 

תיאור הפרויקט:

"הוילה האנגלית" היא וילה חצי מדו-משפחתי שתוכננה ועוצבה עבור משפחה מיוחדת שעלתה לארץ לפני כ 30 שנה מלונדון, אשר רצתה לבנות את ביתה ברוח האדריכלות הקלאסית, נוף ילדותם.
עיצוב הבית כולל גג רעפים אדום, ולבנים אדומות שפורקו מבתים באירופה הושתלו בחזיתות הבית כמו כן קרניזים דקורטיביים ששולבו בתוך הבית כחלק מעיצוב הפנים ומחוצה לו, תנור קמין בסלון ושימוש נרחב בעץ ובבדים רכים הנותנים תחושה של חמימות ונועם ומשקפים בצורה מדוייקת את אופי המשפחה ואורח חייהם. 
תכנון הבית הצריך חשיבה יצירתית על מנת התמודד בהצלחה עם שני אתגרים גדולים:   1) המשפחה מונה 10 נפשות ולכן צריך להכיל המון חדרים, בעוד ששטח המגרש קטן יחסית וזכויות הבניה בו מעטות. הפתרון לכך- תכנון מאוד מדוייק ומאוזן, ללא בזבוז שטחים, תוך כדי ניצול מלוא זכויות הבניה. סך הכל תכנון הבית כולל מרתף, קומת קרקע, קומה שניה ועליית גג.   2) הבית השני הצמוד במגרש הדו-משפחתי, תוכנן ועוצב בסגנון מודרני ובגוונים שונים. החיבור המאולץ בין הבתים שתוכננו בסגנונות שונים, ע"י קיר משותף נראה לא טוב. מסיבה זו תוכננה החזית של הוילה האנגלית מרוחקת מגבול הקיר המשותף כדי ליצור את ההפרדה המתבקשת מהוילה המודרנית הצמודה לה וכדי להדגיש בחזית הפונה לרחוב את הקוים הברורים לעיצוב הקלאסי. 

 
 
וילה אנגלית, חזית לרחוב
חיפוי חזיתות בלבנים אדומות שפורקו מבתים באירופה.
עיצוב ספריה בסגנון קלאסי
כותרת קרניז לתנור הקמין.
ברז נטילת ידיים
פרט מעקה